Yöntemim

Yöntemim

Yöntemim

Çalışma şeklimiz randevu sistemi ile olmaktadır. Hastanemiz arayarak (444 44 13) kendinize uygun bir saate randevu almanızı bekliyoruz.

Randevunuza geldiğinizde öncelikle ön görüşme yapıyoruz. Ön görüşmede günlük beslenme alışkanlıklarınız, sağlık durumunuz ve yaşam tarzınız hakkında sorular sorarak bilgi sahibi oluyorum. Gerekli durumlarda doktor yönlendirmesi yapıyorum.

Ön görüşme sonrasından profesyonel tartım ‘Inbody 230’ yardımıyla ayrıntılı vücut analizi yapıyorum. Tartı bize metabolizma hızınız, vücut yağ – kas ve su oranınızı gösteriyor. Bu sonuçları yazılı ve sözlü sizinle paylaşıyorum.

Tartıdan çıkan sonuç ile size ideal bir kilo ve bu kiloya sahip olmak için gerçekçi bir süre belirliyoruz.

Sonrasında yaşam tarzınız, sağlık durumunuz ve alışkanlıklarınız – vaz geçemediklerinizi göz önünde bulundurarak yaşınıza – boyunuza – yağ oranınıza ve metabolizma hızına uyumlu sağlıklı bir beslenme programı oluşturuyorum. Bu beslenme programı hastalıklara yönelik, özel dönemlere (gebelik – emziklilik – sporcu – menopoz) yönelik, özel günlere (yılbaşı – bayram – tatil) yönelik, kilo alma veya kilo vermeye yönelik olabiliyor. Ya da sadece kilo koruma hedeflenip sağlıklı beslenme bilinci kazandırmakta hedeflenebiliyor.

İlk görüşme sonrası motivasyonunuz, kilo verme hızınız ve diyetinize uyumunuz göz önünde bulundurularak haftalık, 10 günlük veya 2 haftalık kontroller ile tekrar görüşme programlıyoruz. Her gelişinizde vücut analizinizi tekrarlıyorum ve sizden aldığım geri dönüşler doğrultusunda diyet listenizi değiştiriyorum.