GÖZDE ŞAHİN

GÖZDE ŞAHİN

GÖZDE ŞAHİN

GÖZDE ERCİYAS ŞAHİN;

 06.11.1984 tarihinde Amasya’da doğdum. 2003 senesinde Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde üniversite eğitimine başladım.

Öğrenimim süresince Beslenme Uzmanı Bengül AKGÜN’ün özel zayıflama kliniğinde,  Abbott nutrisyon departmanında, Ankara Özel Mesa Hastanesinde, Yıldız yemek şirketinde gönüllü staj yaptım. Okulumun stajlarında ise Özel Acıbadem Hastanesinde, Bilkent Üniversitesi kurum mutfağında, Hacettepe Yetişkin Hastanesi ve İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Dışkapı SSK Hastanesi ve Yüksek İhtisas Hastanesinde klinik poliklinik ve kurum mutfağı stajları yaptım. 5 Haziran 2008 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum.

 İş hayatına İstanbul’da özel sektörde çalışarak başladım. 2008 yılında Özel Sante Onkoloji Merkezinin ilk diyetisyeni oldum. Merkeze beslenme eğitimi sistemi kurdum. Onkoloji hastalarına hastalıklarına özgü beslenme eğitimleri vererek kilo takiplerini yaptım. Merkeze gelen hastaların enteral beslenmeleri konusunda eğitim ve ürün desteği verdim.

Şubat 2009’da Nutraslim Güzellik Merkezi Bağdat Caddesi Selamiçeşme şubesinde çalışmaya başladım. Burada zayıflama, kilo koruma ve sağlıklı kilo kazanımına yönelik çalışmalar yaptım. 

Bir sonraki işim Kasım 2009 yılında Acıbadem Hastanesi'nde hastanenin klinik, poliklinik ve mutfak bölümlerinde tam zamanlı olarak çalışmak oldu. Acıbadem hastanesinin bir çok şubesinde çalıştım. Son olarak Acıbadem Fulya Hastanesinde çalıştım.

 Şubat 2011’de Medistate Kavacık Hastanesi'nde göreve başladım. Öncelikle bu hastaneye ‘Beslenme ve Diyet’ bölümünü ve hastane mutfağını kurdum. Hastaların diyetlerinin organizasyonunu planladım.  Hastaların tedavilerine uygun doğru yemekler almasını koordine ettim.  Yatan hastalar beslenme eğitimi verdim. Hastanenin JSI akreditasyon süreçlerinde bu belgeyi almasında aktif görev aldım.  Poliklinik servisine başvuran danışanların sağlıklı beslenme, kilo verme – kilo alma – hastalıklarına özgü beslenme programlarını oluşturarak beslenme eğitimlerini verdim. Diyet programlarını düzenledim.

Daha sonrasında Kavacık Klinik’de Bireysel ve Kurumsal Beslenme Danışmanlığı yaptım.  

Şuan Medistate Kavacık Hastanesi’nde tekrar yatan hastaların beslenme tedavileri, hastane mutfağı ve beraberinde hastaneye ayaktan danışan olarak gelen kişilerin zayıflama, kilo alma, kilo koruma, gebelerin sağlıklı beslenme süreçleri, emzirme dönemlerinde beslenme & zayıflama gibi bireysel beslenme danışmanlığı ayrıca kurumsal beslenme danışmanlığı yaparak meslek hayatıma devam ediyorum.

Her gün belki de ufacık bir bilgiyle insanların sağlıklarını en iyi şekilde korumalarını sağlamak, kilo verdikçe veya aldıkça yaşadıkları mutluluğa tanık olmak harika bir duygu. Bu işi yaptığım sürece toplumun daha bilinçli, sağlıklı ve formda olmasını sağlamak için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Bu sitede de sizlere sağlıklı olmanın yollarını anlatacağım.

Keyifle okumanız dileğimle.

Sağlıklı  ve mutlu günler dilerim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir